Sperm Hacmi Nasıl Artırılır?

Erkeklerde sperm hacmi düşüklüğü bir hayli şahsın yaşadığı bir meseledir. Sperm hacmini çoğaldırmak için ne yapılması gerektiği mevzusunda uzmanlarımız nasihatlerde bulundular.

Semen, testis ve prostat bezi tarafından salgılanan süt eşi akışkana verilen addır. Semen muhtevasında sitrat, fosfat, kalsiyum ve fibrolizin bulunmakta ve sperm ile birlikte dışarı boşaltılmaktadır. Erkeğin nitelikli bir biçimde ilişkiden sonuç alması, bu akışkanın ölçüyü ile doğru orantılıdır. Bu akışkanın yada semen ölçünün artırılması, çok basit biçimde harcayabileceğiniz besinler ile geliştirilebilmesi muhtemel.

İlişkinin son safhasında, boşaltılacak meninin ölçüyü erkek tarafından endişe sebebi olabilir. Düşük semen hacmine çoğunlukla fiziksel şartlar kapı aralar. Bu surattan beslenme yönünden çoğu erkeğin buna dikkat etmesi gerekir;

1- SU

Su olmadan bedende hiçbir şey muntazam çalışamaz. Her gün takribî 2 litre kadar su içilmesi bedenin genel sıhhati açısından ehemmiyetli olduğu gibi semenin çiğ maddesi olduğu için de ehemmiyetlidir. Beden dehidrasyona girerse susuz kalırsa, sulu olduğu zamanlar kadar fazla semen üretemez.

2- ET

Et mahsulleri semen yapımı için lüzumlu olan bileşenleri taşımaktadır. Ton balığı, kümes hayvanları ve kırmızı et bedenin optimum testosteron ve semen üretmesi için lüzumlu olan amino asitler L- arginin ve L- karnitin ihtiva eder. İstiridye, hindi, kuzu ve yağsız kırmızı et bol ölçüde çinko kapsadığından testosteron seviyesini artırır. Ayrıca beden, sperm üretmek için de gereksinim dinler. Vasati bir insan için, her boşalma 1 ile 3 miligram arasında çinko kapsar.

3- FINDIK
Fındık da çinko ve hayati amino asitler kapsamaktadır. Ek olarak selenyum bulundurmaktadır. Sıhhatli, balanslı bir beslenme için her gün dörtte bir kase fındık yenmesi önerilir.

4- HUBUBATLAR

Yulaf ezmesi L -arginin ve L -karnitin yüksek ölçüde kapsar. Netice olarak ise hububatlar boşalma esnasında semen hacmini ve sperm hareketliliğini artırabilir. Arpa ve buğdayda bulunan çinko da mevcut vaziyetinize katkı sağlayacaktır.

5- MEYVE VE SEBZELER

Meni hacmini artırmak için ıspanak, brokoli, bamya, kuşkonmaz ve deniz algı gibi yeşil yapraklı sebze tüketimini artırın. Ispanak ve deniz algındaki amino asitler yulaf ezmesi ve etlerde bulunanın benzeridir ve tesirlidir. Kuşkonmaz, brokoli, bamya ve narenciyelerde semen hacmi artıran folik asit bulunmaktadır.

Domates, karpuz, guava, pembe greyfurt ve kırmızı biber yüksek ölçüde Likopin kapsar. Likopin hem semen kalınlığının ve hacminin artırılmasında hem de prostat sıhhatinin sağlanmasında ehemmiyetli rol oynar.

Sperm Hacmi Nasıl Artırılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir