Sertleşme Sorununa Şok Dalga Tedavisi

Yaşı 40’ı geçmiş olan erkeklerin %34’ünde görülen bir sorun olan sertleşme problemi, yaşı 60 olan kişilerde %69’ları bulmaktadır. Ereksiyon sağlayamama ya da sürdürememe sorunundan yakınan erkeklerin büyük bir kısmı ise…

Yaşı 40’ı geçmiş olan erkeklerin %34’ünde görülen bir sorun olan sertleşme problemi, yaşı 60 olan kişilerde %69’ları bulmaktadır. Ereksiyon sağlayamama ya da sürdürememe sorunundan yakınan erkeklerin büyük bir kısmı ise doktora başvurmaktan utanç duyuyor. Ancak bu sorunun üstesinden gelmek adına doktora gitmek şart. Uzmanlar, günümüzde şok dalga tedavisi sayesinde sertleşme problemini ortadan kaldırabilmektedir.

Ne kadar ilerleyen yaşlarda görülen bir sorun olsa da sertleşme problemi genç erkeklerde de görülebiliyor. Hastanede yatış gerektirmeyen ve ayakta uygulanan şok tedavisi sayesinde yaş kaç olursa olsun, sertleşme sorunu ortadan kalkmış oluyor.

Pek çok nedeni ve tedavi yöntemi olan sertleşme sorununda, son aşama olan cerrahi müdahale öncesinde alternatif tedavilere ihtiyaç var. Hastanede yatış gerektirmeyen ve ayaktan uygulanan şok dalga tedavi sisteminin uygun hastalarda yüz güldürücü sonuçları alınabileceğini söyleyen uzmanlar, güvenle bu yöntemi sertleşme probleminde tavsiye ediyorlar.

Şok dalga tedavisi nedir?

Taş tedavisinde kullanılan şok dalgaları teknolojik gelişmelerle kalp yetmezliklerinde küçük damarların dolaşım kapasiteninin artırılması amacıyla kullanılmaya başlamıştır. Elektrohidrolik yöntemle oluşturulmuş geniş odaklı şok (ses) dalgalarının kullanımında edinilen başarılı sonuçlar sonrasında, kalp damarlarıyla benzerlik gösteren penisin damarsal kaynaklı hastalığı olan sertleşme sorununun kalıcı tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Sistem damarların düşük yoğunluklu uyarılmasıyla penise giden kan miktarının sürekli ve kalıcı şekilde artmasını sağlayarak sertleşme sorunu olan hastaların eski performanslarına ulaşmasına yardım eder. Hastanın penisine uygulanan şok dalgaları penis içinde bulunan kan damarlarının genişlemesini sağlar ve küçük damarları daha fazla kan taşıyabilir hale getirir. Kısaca; ereksiyonun gerçekleşmesini ve idamesini sağlayan kan miktarını artırır ve damarsal kaynaklı ereksiyon problemlerini tedavi eder. En büyük avantajı geniş bir hasta kitlesine hitap etmesi ve uygun hastalarda kalıcı sonuçlar sağlamasıdır.

Sertleşme Sorununa Şok Dalga Tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir