Pelvik enfeksiyon tedavisi

Pelvik enfeksiyonu tedavisi pelvik enfeksiyonu nasıl tedavi edilir pelvik enfeksiyonu nasıl geçer pelvik enfeksiyonu tedavi yöntemleri pelvik enfeksiyonu nedir nasıl tedavi edilir pelvik enfeksiyonu hakkında merak edilenler sagliksiteniz.com’da! Kadınların başına…

Pelvik enfeksiyonu tedavisi pelvik enfeksiyonu nasıl tedavi edilir pelvik enfeksiyonu nasıl geçer pelvik enfeksiyonu tedavi yöntemleri pelvik enfeksiyonu nedir nasıl tedavi edilir pelvik enfeksiyonu hakkında merak edilenler sagliksiteniz.com’da!

pelvik-enfeksiyon-tedavisi

Kadınların başına bela açan hastalıklardan birisi de pelvik enfeksiyonudur. Kadınların üreme organlarında enfeksiyon hastalıklarının görülme riski oldukça fazladır. Pelvik enfeksiyonu da günümüzde 7 kadından 1’ini etkilemektedir. Ağrı, pis kokulu akıntı, kaşıntı gibi belirtileri bulunan pelvik enfeksiyonu tedavisi için geç kalmamakta fayda var.

Genellikle pelvik enfeksiyonu cinsel ilişki sonucunde gelişen bir rahatsızlıktır. Bakteriler ve bel soğukluğu hastalığı pelvik enfeksiyonunu meydana getiren en şık sebeplerdir. Kasık ağrısı da yaşatan bu sorun ara ara düzensiz kanamalarda sebep olabilir. İstenmeyen gebelikleri önlemek için spiral kullanmak, mikoplazmalar, toksoplazma, tüberküloz basili, B grubu streptokoklar da pelvik enfeksiyonu nedenleridir.

Pelvik enfeksiyonunun tedavisi nedene yönelik uygulanmaktadır. Pelvik enfeksiyonunun tedavisi boyunca kesinlikle cinsel ilişkide bulunmamalıdır. İstirahat tüm hastalıklarda olduğu gibi pelvik enfeksiyonu geçene kadar önerilir. Eğer rahatsızlık sırasında ateşlenme, apse gibi sorunlarda söz konusu ise hasta yatarak tedavi görmelidir.

Pelvik enfeksiyon tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir