Koterizasyon sonrası cinsel ilişki

Rahim ağzı yara yakma sonrası cinsel ilişki koterizasyon tedavisi gören kadınların merak ettiği soruların başında gelmekte olduğundan koterizasyon sonrası bakım, koterizasyon sonrası kanama ve iyileşme hakkında önemli açıklamalar sagliksiteniz.com’da! Rahim…

Rahim ağzı yara yakma sonrası cinsel ilişki koterizasyon tedavisi gören kadınların merak ettiği soruların başında gelmekte olduğundan koterizasyon sonrası bakım, koterizasyon sonrası kanama ve iyileşme hakkında önemli açıklamalar sagliksiteniz.com’da!

Koterizasyon-conrasi-cinsel-iliski

Rahim ağzında meydana gelen yaraların yakılması işlemi olan koterizasyon, rahim yarası tedavilerinde günümüzün en sık kullanılan ve en etkili olan yöntemlerinden bir tanesidir. Rahim ağzına yara teşhisi için smear testi uygulandıktan sonra ortaya çıkan değerler göz önünde bulundurularak koterizasyon uygulanmaktadır.

Koterizasyon işlemi yaklaşık olarak 4-5 dakika kadar sürmektedir. Bu kadar kısa süren bir işlem için anestezi yöntemlerine gerek duyulmaz, çünkü hastada hiçbir acı ve ağrı hissetmez zaten. İşlem tamamlandıktan sonra hastaların bir takım hususlara dikkat etmesi gerekir. Bunların arasında cinsel ilişki, bakım gibi unsurlar yer alır. Birçok hasta ise koterizasyon sonrası cinsel ilişki ne zaman olmalı merak eder.

Koterizasyon sonrası cinsellik 1 ay sonra olmalıdır. Çünkü koterizasyon sonrası yaklaşık 1 ay boyunca sulu, beyaz veya hafif pembe kırmızı akıntı gelebilmektedir. Ara ara da lekenme tarzında kanamalar olabilir. Epitel hücrenin yenilenmesi ve rahim ağzının normale dönmesi için en az bir ay en fazla 2 ay süre tanınmalıdır.

Koterizasyon sonrası cinsel ilişki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir