Cinselliğin Bilinmeyen Faydaları

Cinsellik her canlı için hayatın getirdiği bir olgudur. Cinsellik olgusu hem fizyolojik açıdan hem de psikolojik açıdan insanın hayatını etkilemektedir. Kaliteli bir cinsel hayatı olan birey, hayatla çok daha barışık olmakta ve etrafında bulunan insanlara da bu mutluluğu yansıtmaktadır.

Cinsel Sağlıkla Genel Sağlık Arasındaki İlişki

Cinsel sağlığın yapılan araştırmalar sonucunda genel sağlık üzerinde birçok etkisi olduğu ortaya çıkmıştır. Cinselliği etkileyen şeylerin vücudun diğer bölümlerine de etki ettiği görülmüştür. Özellikle beyin ve kalp sağlığı doğrudan cinsel sağlıktan etkilenmektedir. Cinsel sağlık problemi olan birey bu probleme çözüm bulduğu takdir de genel sağlık problemlerine de çözüm bulmuş olmaktadır. Bu nedenle cinselliğin önemi göz ardı edilmemelidir. Günlük rutinler, yanlış beslenme, düzensiz bir uyku, aşırı sigara ve alkol tüketimi gibi sağlığı olumsuz yönden etkileyen her şey cinsel sağlığı da olumsuz yönde etkilemektedir. Pendik bayan escortlar.

Cinselliğe Olumlu Etki Eden Durumlar

Cinselliğin olumlu yaşanması için genel sağlık şartlarımıza dikkat etmemiz gerekmektedir. Düzenli egzersiz yapılması, doğru ve dengeli beslenme, aşırı stresli ortamlardan uzaklaşmak, sigara ve alkol tüketimini azaltmak cinsel sağlığın olumlu etkilenmesini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir