Cinsel soğukluk sebepleri

Birçok kişinin ortak sorunu olan cinsel soğukluk neden olur, cinsel isteksizlik nedenleri ve cinsellikten uzaklaşma sebepleri nelerdir sagliksiteniz.com’da açıkladık. Eşiniz ile birlikte uzun bir süredir cinsel ilişki yaşamadıysanız bunun sebebi…

Birçok kişinin ortak sorunu olan cinsel soğukluk neden olur, cinsel isteksizlik nedenleri ve cinsellikten uzaklaşma sebepleri nelerdir sagliksiteniz.com’da açıkladık.

cinsel-sogukluk-sebepleri

Eşiniz ile birlikte uzun bir süredir cinsel ilişki yaşamadıysanız bunun sebebi birçok faktör olabilir. Eşler arasında cinsel ilişkiden uzaklaşma ve isteksizlik olması cinsel soğukluk sorunu olarak tabir edilmektedir. Cinsel soğukluğun nedenleri ise oldukça çeşitlidir.

Cinsel soğukluk/isteksizlik yaşamanın sebepleri başında gelen en önemli faktör libido kalitesizliğidir. Mutlu bir ilişkinin temel anahtarlarından biri de mutlu bir cinselliktir. Bunun içinde gereken cinsel istektir ve eğer cinsel isteksizlik olmasında etken libido düşüklüğü ise, arttırmak gerekir.

Cinsel soğukluk sebeplerinden bir tanesi de ilaçlardır. Özellikle de ağrı kesici ilaçlar ve antidepresanlar cinsel isteksizlik yapar. Alerjik bir bünyeye sahip olmak cinsel yaşamı bir hayli zorlaştırır. Sık sık hapşırmak, odaklanma problemi yaşamak, sinüs basıncı hissetmek, burunda tıkanıklık vs gibi sorunlar cinsel yaşamdan kişiyi uzaklaştırır. Uygulanan ağır diyetler de cinsel isteksizliğe sebep olur. aşırı stres, alkol tüketimi, monoton bir hayat yaşamak, teknoloji ile çok iç içe olmak uykusuzluk sorunları da cinsel soğukluğun nedenleridir.

Cinsel soğukluk sebepleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir