Andropoz nasıl tedavi edilir?

Erkeklerin yaşlılıkta döneminde karşılaştığı andropoz tedavisi, andropoz hastalığı tedavi yöntemleri ve andropoz nasıl atlatılır tüm merak edilen soruların yanıtları sagliksiteniz.com’da. Beylerin ileri ki yaşlarda karşılaştıkları bir sorun olan andropoz, erkeklik…

Erkeklerin yaşlılıkta döneminde karşılaştığı andropoz tedavisi, andropoz hastalığı tedavi yöntemleri ve andropoz nasıl atlatılır tüm merak edilen soruların yanıtları sagliksiteniz.com’da.

andropoz-tedavisi

Beylerin ileri ki yaşlarda karşılaştıkları bir sorun olan andropoz, erkeklik hormonunda düşüş meydana gelmesinden kaynaklı cinsel isteksizlik, sertleşmede azalma, kilo alma ve kas kitlesinde azalma olması gibi belirtiler gösteren bir rahatsızlıktır. Kadılarda görülen menopoz belirtileri ile erkeklerde görülen andropoz belirtileri arasında benzerlik de bulunmaktadır. Andropoz bir hastalık değil geçici bir rahatsızlıktır ve tedavisi yapıldığı zaman kısa sürede andropozu atlatmak mümkündür.

Erkeklerde görülen andropoz tedavisi için andropoz da görülen belirtileri ortadan kaldırmaya yönelik metotlar uygulanır.Cinsel fonksiyonu düzenleme, kas gücünü geri kazanma, akıl sağlığına yönelik tedavi girişimlerinde bulunulur. Andropozun tedavisi için iğne, hap, cilt altı implant ve jeller kullanılır. Bu tedavi girişimleri sayesinde azalan testosteron yükselir.

Andropoz tedavisinde uygulanan yöntemler sayesinde yükselen testosteron hormonu ile belirtiler ortadan kalkar,kişi yaşam kalitesini yeniden kazanır. Anropozun tedavisi için uygulanan yöntemlerin bir takım yan etkileri bulunabilir. Bu yan etkiler mutlaka hasta tarafından doktora anlatılmalı ve tedavi daha sonra bu yan etkilere göre değiştirilir ya da bir süre andropoz tedavisine ara verilir.

Andropoz nasıl tedavi edilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir