Andropoz nasıl engellenir?

Andropoz nasıl önlenir, andropoz nasıl atlatılır ve andropozu önlemenin yolları erkeklerin ilerleyen yaşlarda yaşadığı bir sorun olan andropoz önleme yöntemleri sagliksiteniz.com’da! Erkeklerin yaşlanma döneminde karşılaşmış oldukların sorunlardan bir tanesi olan…

Andropoz nasıl önlenir, andropoz nasıl atlatılır ve andropozu önlemenin yolları erkeklerin ilerleyen yaşlarda yaşadığı bir sorun olan andropoz önleme yöntemleri sagliksiteniz.com’da!

andropozu-onleme-yollari

Erkeklerin yaşlanma döneminde karşılaşmış oldukların sorunlardan bir tanesi olan andropoz, çeşitli belirtiler ile kendini hissettirmektedir. Kadınların menopoz dönemi şikayetleri ile hemen hemen aynı benzerlikleri yaşatan andropoz, erkek menopozu olarak da isimlendirilmektedir. Andropozun engellenmesi mümkün değildir, ancak geciktirilebilir.

Kadınların menopoza girmeleri gibi erkeklerin de andropoza girmeleri fizyolojik bir durumdur. Andropozun geciktirilmesi için yaşam kalitesini yüksek tutmak gerekir. Stresten uzak kalmak, beslenmeye dikkat etmek, egzersiz yapmak kısacası sağlığa dikkat etmek andropoz döneminin gecikmesini sağlar. Andropozun fiziki etkilerini yok etmeye yönelik tedavi girişimlerine ihtiyaç vardır. Testosteronun eksildiği bu dönemde tablet veya iğne formundaki bazı ilaçlar ile testesteron seviyesinin yükselmesi sağlanabilir.

Ekseri yaşları 50’nin üzerindeki erkeklerde görülen andropoz döneminde erkeklerin cinsel performansa dair endişelerinden dolayı duygusal anlamda çok mühim sorunlara neden olmaktadır. Bazı erkeklerde ise 80’li yaşlardan sonra meydana gelmektedir. Andropoz döneminde fizyolojik ve psikolojik etkilerinin hastanın yaşam konforunu düşürmemesi için tıbbi müdahaleler yapılmaktadır.

Andropoz nasıl engellenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir